Z Polskiego Busa nadaje Bartosz!

Właśnie wracam do Gdańska z prezentacji grupy kolarskiej BSA Pro Tour. Dzisiaj o godzinie 15.00 w Ratuszu dzielnicy Białołęka odbyła się prezentacja zawodowej grupy kolarskiej BSA Pro Tour.

Przy dużym wsparciu sponsora firmy Sante grupa będzie mogła uczestniczyć w wyścigach najwyższej rangi takich jak Puchary Świata w dyscyplinie olimpijskiej XCO jak i w maratonach MTB również zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata XCM. Grupa jest podzielona na dwa składy. Pierwszym z nich to specjaliści od cross country. Liderem został Rafał Hebisz, który dodatkowo będzie pełnił, jak się wszyscy dowiedzieliśmy, funkcję Trenera Kadry MTB. Pozostali zawodnicy należący do grupy XC to Aleksandra Podgórska, Piotr Kurczab, Patryk Adamkiewicz oraz Olaf Małek. Ta grupa będzie startować w europejskich edycjach Pucharu Świata, będzie startować we wszystkich edycjach Puchar Polski w XC, a w wolnym terminie z pewnością zasilą drużynę maratończyków na imprezach w Polsce. Drugim członem grupy są specjaliści od najdłuższych dystansów. Liderem ekipy maratończyków została Magdalena Sadłecka. Pozostali zawodnicy, którzy wystartują w europejskich edycjach UCI Maraton Series to: Mariusz Marszałek, Agnieszka Zych, Adrian Jusiński i ja.

Wszyscy 18 marca wylatujemy do Calpe na 3 tygodniowy obóz zakończony poważnym sprawdzianem, maratonem we Francji zaliczanym do Pucharu Świata. Chciałbym jednocześnie wyjaśnić brak mojej osoby w składzie drużyny zgłoszonej do UCI. Ze względu na to, że nie będę startował w Pucharze Świata XCO, nie będę potrzebował zawodowej licencji, a ta „zwykła” wystarczy mi i mojej drużynie do startów w UCI Maraton Series jak i na innych zawodach w Polsce i zagranicą zaliczanych do klasyfikacji UCI.

Bartosz Banach