Hola! Właśnie wróciłem ze zgrupowania w hiszpańskim Lloret del Mar, gdzie przez dwa tygodnie śmigałem z częścią ekipy H4B i innymi znajomymi zawodnikami. Warunki do jazdy wyśmienite. Poza pojedynczymi dniami – cały czas pełne słońce. Nic tylko trenować! Ale przy takiej lampie warto pamiętać o tym, żeby dobrze chronić oczy. A jak chcemy to robić w dobrym stylu, wybór może być tylko jeden…

 

{gallery width=280 height=280}BARTOSZ/Oakley/oksy1.JPG{/gallery}

 

Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Berczuka z Salonu Optycznego Optyk – Okular w Jeleniej Górze od tego roku na moim nosie wylądują topowe okulary: Oakley Path RadarLock. Pierwsze wrażenia z użytkowania są bardziej niż pozytywne. Wysokiej klasy szyba polaryzacyjna pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły na trasie, skutecznie redukując promienie słońca. Przez to czuję się pewniej i mogę sobie pozwolić na trochę więcej, wiedząc, że dostrzegę najmniejszy szczegół trasy przede mną. Okulary bardzo dobrze leżą na twarzy, są wygodne i lekkie, co przy długich treningach ma znaczenie. Początkowe wrażenie, iż szyba będzie zbyt ciemna na leśne warunki, było mylne. Nawet w pochmurny dzień widoczność jest tip-top!

 

{gallery width=280 height=280}BARTOSZ/Oakley/G0030560.JPG{/gallery}

 

Zaskakująca jest też łatwość i lekkość wymiany szyb, rozwiązanie zastosowane przez firmę spod znaku „Big O” z pewnością nikomu nie sprawi najmniejszego problemu. „Lustro” wymienimy bez ryzyka połamania lub uszkodzenia okularów. Dużym plusem „Oksów” jest możliwość indywidualnego złożenia zestawu (opcja custom). Ja dopasowałem swoje okulary do klubowych ubrań, podobnie może zrobić każdy z Was ! To spory awans w kwestii stylówy :-).

 

 

{gallery width=280 height=280}BARTOSZ/Oakley/oksy2.JPG{/gallery}

 

 

 

Niezależnie czy to długi trening w mocnym słońcu, szybki techniczny odcinek w lesie, czy ulewny deszcz, okulary do tej pory nie zawiodły, a moje oczy są bardzo dobrze chronione. Radzę sprawdzić na własnej skórze…tzn. na własnych oczach. Teraz będzie na to dobra okazja, bo na hasło „BanachBrothers” w sklepie Optyk-Okular (http://www.optyk-okular.pl/sklep/) dostaniecie 7% zniżki! Sprawdźcie ofertę! Na 100% znajdziecie coś dla siebie.

 

Bartosz Banach