Memoriał Marka Cichosza. Technika rowerowa [VIDEO]

Wyścigi przełajowe najczęściej odbywają się się w 2 etapach. Pierwszego dnia, w sobotę, jest to wyścig gdzie można zdobyć punkty do Challenge Polski, a drugi dzień to wyścig wyższej rangi, Puchar Polski. W Bytowie przede wszystkim odbywał się I Memoriał Marka Cichosz.

Pogoda dopisała, świeciło słońce, zupełnie inna niż dzień wcześniej gdzie było ponuro zimno i wietrznie. No ale takie są przełaje. Błotniakom taka pogoda nie przeszkadza. Wyścig jest krótki i szybki, a dodatkowe chłodzenie w postaci niskiej temperatury w niektórych przypadkach jest wręcz zbawienne.

Nowi zawodnicy nie dojechali na niedzielny wyścig. Sędziowie połączyli ostatnie trzy kategorię, Elitę, U-23 i Juniorów w jeden wyścig, przez co widowisko stało się bardziej atrakcyjne dla kibiców. Od początku mocne tempo narzucił Andrzej Kaiser, ale tym razem nie udało mu się od razu uzyskać przewagi. Utworzyła się mała grupka w której oprócz Andrzeja jechali przedstawiciele młodszych kategorii, orlik (Michał Paluta) i junior (Kamil Małecki) oraz Bartosz. Tempa po paru okrążeniach nie wytrzymał Michał Paluta, ale junior z Bytowa Małecki Kamil radził sobie tego dnia wybornie. Nie ustępował umiejętnościami i siłą starszym kolegom. W Bytowie zawsze znajdzie się zdolny zawodnik, to kuźnia talentów. Bartosz na jakimś fragmencie technicznym, stracił parę metrów i już nie był w stanie dogonić Kamila i Andrzeja. Kamil Małecki Baszta Bytów wygrał w juniorach, kończąc wyścig rundę wcześniej niż zawodnicy kategorii Elita. Andrzej niezagrożony minął linię mety tak jak dnia poprzedniego i został liderem Pucharu Polski. Bartosz spokojnie na drugim miejscu udowodnił, że świetnie sobie radzi zarówno w monotonnych maratonach jak i szybkich, dynamicznych przełajach. W najbliższą niedzielę startujemy na ostatnim maratonie MTB w Gdyni i po nim podejmiemy decyzję co dalej z wyścigami w cyclo-crosie.

andrzejKAISER

Zainteresowanych wyścigami przełajowymi zapraszam na krótki film instruktażowy z techniki jazdy na rowerze, nie tylko CX. Szybkie schodzenie z roweru przyda się Wam na Maratonach MTB jak i Wyścigach XC, bo nie tylko ważna jest stylówa, ważne są również umiejętności. Bądź PRO jakby to Szymon powiedział!

TECHNIKA ROWEROWA #1

Robert Banach