Zakończył się pierwszy etapowy wyścig MTB na Pomorzu organizowanym przez ENERGY EVENT.  Wyścig składał się z 4 urozmaiconych etapów od czasówki po prawdziwy klasyk górski na bardzo wymagającej trasie. Potencjał miejsca jest niesamowity. Urokliwe centrum wydarzeń usytuowane w Koszałkowie  miało swój klimat a ekipa Energy starała się jak mogła żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jak to bywa z „pierwszym razem” nie wszystko wyszło idealnie. Jak ktoś nie zna historii to opiszę kilka sytuacji z  pionierskich wyścigów. Wspólnie z Andrzejem Kaiserem jechaliśmy pierwsze MTB Sudety to na 2 lub 3 etapie wjechaliśmy na metę, ale nie tego wyścigu. Na innych pojedynczych startach odbywających się prehistorycznych czasach szukaliśmy punktów kontrolnych na których dziewczyny dawały kropkę lakierem od paznokci na numer startowy dla potwierdzenia przejechania punktów kontrolnych. Na MTB Trophy ekipa organizatora miała nas ostrzec i przeprowadzić nad niebezpiecznym urwiskiem które pojawiło się po nocnych opadach deszczu- ziemia się osunęła. Chłopaki nie zdążyli na nasz przejazd i wspólnie z Bartoszem mknęliśmy dość szybko po zagrażającej życiu ścieżce. Takie były początki wielu wyścigów. Pierwsze Lotto MTB Energy przeszło do historii, do zobaczenia za rok!

Ekipa BST zanotowała bardzo dobry występ:

1 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii M4 zajął Jakub Solarski 

4 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii  M4 zajął Marek Bielowicz

9 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii  M4 zajął Sławek Szymków

1 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii M18 zajął Adam Sajenko

na krótszym dystansie

3 miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN zajął Jakub Sykuła

3 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii M40 zajął Tomasz Tymiński

4 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii M40 zajął Marcin Sykuła

Na wyścigu etapowym MTB TROPHY, który odbywał się w tym samym terminie drużyna zgłoszona jako BST w składzie: Piotr Morawski, Mirosław Ziółkowski i Jacek Kulesza zdobyła brązowy medal na IV finałowym etapie.

BST było obecne na szosie. 1 miejsce w kategorii M60 zgarnął Ryszard Banach a Rafał Różalski dojechał  na 11 miejscu w kategorii M40.

Pierwsze miejsce dla Radosława Hermaszewskiego na Gdański Tour Bikerów 2019 który jednocześnie był Mistrzostwami Województwa Pomorskiego. Radek ogolił kategorię M40.

Lotto MTB Energy był dla mnie bardzo trudnym „startem” (Robert). Zrezygnowałem z rywalizacji sportowej, ale walczyłem tak samo mocno w boksie serwisowym. Wykonałem przez te dni 73 naprawy, gdzie głównym zadaniem były przygotowanie rowerów do startu i likwidacja większych i mniejszych usterek. Na koniec dostałem nagrodę Fair Play za umożliwienie kontynuowania rywalizacji jednemu z uczestników etapówki. Zawodnikowi tuż przed samym startem rozsypała się manetka zmiany biegów i jedyną opcją było użyczenie własnego sprzętu. Nie było czasu na jakieś kombinacje. Za dużo się nie zastanawiałem i po ustawieniu siodła na odpowiedniej wysokości wystartowałem Grzegorza, który ruszył w pogoń za peletonem. Odebranie nagrody było to dla mnie ogromnym wyróżnieniem.

 

 

Foto: Energy Events, Artur Podlewski, Marta Gorczńska