MTB XCM GNIEWINO/ TATRY TOUR

W ostatni weekend banachbrothers podzieliło się na dwa fronyty. Pierwszy ten mocniejszy pojechał na południe. Bartosz wystartował w wyścigu szosowym TATRY Tour. Wyścig ma już długą tradycję i zdobył sobie uznanie wśród uczestników.

Dystans główny liczył 197km i 2669 m w pionie. Wysoka temperatura towarzyszyła kolarzom prawie przez cały wyścig. Prawie, ponieważ pod koniec spadło trochę orzeźwiającego deszczu. Na starcie dość pokażna liczba startujących głównie z Polski, Czech i Słowacji. Byli także Węgrzy w roli statystów.  O  zwycięstwo do samego końca walczyli Kamil Zieliński z CCC i Marcin Urbanowski reprezentujący w tym roku Bolmet TREK Legnica. Lepszy okazłą się Zieliński wyprzedzając na końcowych metrach Urbanowskiego o zaledwie 17 sekund. Marcinowi jak sam powiedział brakuje startów w tym roku. Samym treningiem dobrej formy się nie zbuduje. Na 4 miejscu zameldował się Andrzej Kaiser. Od samego początku aktywnie uczestniczył w każdej akcji i oderwał się od głównego peletonu. W małej grupce ciężko pracował i nadawał ton rywalizacji. Bartosz i Wojtek Halejak dojechali odpowiednio na 40 i 41 miejscu. Ten wyścig potraktowali treningowo. Mieli inne zadanie z którego wywiązali się znakomicie.

Ja pojechałem na objazd trasy w Gniewinie. Maraton współorganizuje nasz kolega, Przemysław Eberowski. Takie inicjatywy godne są uznania, dlatego pozwoliłem sobie na kótki opis trasy. Tereny wokół Gniwina są przepiękne, w sam raz do jazdy na rowerze górskim. 100% nie można było wykrzesać z terenów ze względyu na ograniczenia „leśników” i prywtanych właścicieli niektórych szlaków rowerowych. Mało kto o tym wie, ale zalegalizowanie trasy to nie taka prosta sprawa. Trzeba uzyskać zgodę od wielu instytuacji. Wydaje mi się, że uczestnicy będą zadowoleni. Przejazd koło elektrowni wodnej  pod słynny „zbiornik” na pewno będzie długo wspominany. Tak samo, jak kilka innych podjazdów zlokalizowanych koło Gniewina. Start i meta usytuaowane są na terenach nowowybudowanego ośrodka sportowym, w którym stacjonaowali Mistrzowie Świata i Europy w piłce nożnej, Hiszpanie. To miejsce warto zobaczyć!

gniewino_trasa

 

GNIEWINO MTB Maraton