Zapraszamy do najnowszego wywiadu z Robertem Banachem, kolarzem grupy zawodowej Mróz Active Jet, który ukazał się na stronie MTBnews.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert Banach od ubiegłego sezonu znów jest kolarzem zawodowym, zdobywając ważne punkty dla grupy zawodowej Mróz Active Jet. Jest też wsparciem trenerskim dla młodszych zawodników.

MTBnews.pl: W tym roku szef grupy Mróz Active Jet postawił na MTB, a ty z bratem i Wojtkiem Halejakiem staliście się jej liderami. Czy w związku z tym czujesz większą presję i odpowiedzialność za wynik niż w roku ubiegłym, gdy kolarze MTB byli tylko małą częścią szosowej grupy zawodowej?

R.B.: W tym sezonie nasza grupa nastawiona jest głównie na MTB, choć startujemy również na szosie. Nie czuję presji ze strony kierownictwa teamu. Każdy z nas zna swoje zadania i wypełnia je w 100%. Czasami nie wszytko wychodzi po naszej myśli, ale taki właśnie jest sport. Ponadto mamy pod opieką młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą reprezentować nasz kraj w imprezach najwyższej rangi. W związku ze zmianą profesji teamu wszystko powoli się układa.

Zawodnik MTB Robert Banach 

MTBnews.pl: Kibice myślą, że jak już jest się w grupie zawodowej, to ma się wszystko podane na tacy. Jednak wam też zdarza się borykać z różnego rodzaju problemami, jak choćby sprzętem, który dostaliście bardzo późno.

R.B.: Grupa jest w fazie transformacji, dlatego bywają takie zawirowania. Zawsze jest tak, że początki są trudne, akurat nam przyszło brać w tym czynny udział. My starsi zawodnicy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i nie martwimy się za bardzo, bo perspektywy, które stają się rzeczywistością są zachęcające, szczególnie zachęcające dla naszych młodszych kolegów.

MTBnews.pl: W twoim życiu zaszły ostatnio spore zmiany. Postawiłeś na kolarstwo zawodowe, zrezygnowałeś z prowadzenia serwisu rowerowego, urodziło ci się dziecko. Czy coś pominąłem? Jak obecnie wygląda twoje życie?

R.B.: Do kolarstwa wracam jak bumerang, gdyż już kilka razy rezygnowałem. Ze sportu nie zrezygnowałem nigdy i to jest wadą lub zaletą tej sytuacji. Kolarstwo i sport jest moją pasją, a życie samo mnie odnajduje z różnymi ciekawymi pomysłami na wykorzystanie moich umiejętności i doświadczenia. Jestem osobą odważną, dlatego podejmuje się różnych wyzwań. Wszystko obraca się wokół dwóch kółek. Życie prywatne staram się oddzielić od zawodowego, choć słabo mi to wychodzi. A moja rodzina jest na pewno ogromnym wsparciem.

Zawodnik MTB Robert Banach 

MTBnews.pl: Jaki cel sportowy postawiłeś przed sobą w tym roku?

R.B.: Zawsze mierze wysoko. Chciałbym powalczyć o jak najwyższe lokaty w ogólnopolskich maratonach, a także w imprezach międzynarodowych. Dodatkowo swoje szanse upatruję w nielicznych imprezach XC w Polsce, bo to są wyścigi na których się wychowałem. Nie zależy mi konkretnie na miejscach, tylko na dobrej jeździe, z której będę usatysfakcjonowany. Cały czas szukam nowych rozwiązań treningowych i sposobu na doskonalenie cech motorycznych. Czasami płacę za to słabszymi wynikami, ale doświadczenie jakie zdobywam jest bezcenne. Ważne są dla mnie wyniki zawodników z naszej grupy i osób, którym pomagam w realizacji sportowych ambicji. Bardzo mnie cieszą sukcesy innych, w których miałem swój skromny udział.

Zawodnik MTB Robert Banach


www.MTBnews.pl