XXV Zimowy Triathlon w Warszawie za Nami, z perspektywy kolarza jest to warta uwagi pozycja w startowym kalendarzu, zimowa monotonia długich treningów skutecznie może zostać przerwana przez start w zawodach.

 

Dla Nas wybór był jasny, już od kilku edycji BanachBrothers stają na starcie Zimowego Triathlonu podchodząc do tej formy startu z uśmiechem na twarzy nie zapominając jednocześnie o rywalizacji, w tym roku nie było inaczej. Na starcie w roli lidera i już jako Hotel Cztery Brzozy Team – Apteka Gemini.pl stanął Bartosz Banach, a na pierwszy ogień poszła rywalizacja drużynowa w której skład uzupełnili Mateusz Zdanowicz ( Hotel Cztery Brzozy Team ) oraz Piotr Andrzejewski, który startował już z nami w złotej drużynie z 2011 roku.

Rywalizację biegiem rozpocząłem ja, Mateusz. Biegaczem co prawda nie jest, ale zostawiłem wszystko co mogłem na trasie przekazując opaskę na lodowym torze Piotrowi. Wytrawny panczenista dwoił się i troił tnąc lód niczym gepard by zmniejszyć starte, gdyż ostatnim który odbierał opaskę był Bartosz Banach. Długo czekać nie trzeba było Bunny z szybkością błyskawicy odrabiał straty na rowerze jednak wcześniej wypracowana przewaga przez Legion Serwis Team z Warszawy była zbyt duża i w kat. Open przez finiszową kreskę Bartosz przejeżdżał jako drugi, dając jednocześnie zwycięstwo w kategorii drużyn męskich ! Złoto obronione, wszystko się zgadza !

Kolejnym punktem była rywalizacja indywidualna, tutaj każdy zdany był na siebie a zawodnicy H4B rozgrzani po starcie drużynowym czekali na rozwój sytuacji.

xv tri

3,2,1 START i nie było już litości! 4km biegu po niezliczonej ilości agrafek Bartosz ukończył na 6 pozycji. Wskakując na lodową taflę minęliśmy  się. Po biegu zajmowałem 10 pozycję. Najbardziej zimowa z konkurencji czyli łyżwy wynosiła 2km (5 okrążeń ) tutaj poziom bólu osiągał wartości graniczne. Bartosz który starał się nie tracić za dużo na łyżwach wskoczył na rower jako 10 zawodnik mając „bezpieczną” stratę. Na łyżwach radzę sobie odrobinę lepiej niż nasz lider i w międzyczasie zdołałem awansować na 2 pozycję. Medale rozdzielała rowerowa konkurencja. Pierwsze okrążenia jechałem na pozycji lidera, czując na plecach oddech klubowego kolegi. Bartosz który z perspektywy kibiców mijał rywali dość swobodnie, „bawiąc” się wręcz na błotnej trasie. Inaczej skończyć się to nie mogło, złoto w drużynie i złoto w rywalizacji indywidualnej w rękach Bartosza Banacha!! Przekraczałem linię mety na 4 miejscu ze złością na twarzy(jeszcze wiele nauczyć się musisz młody Skywalkerze)

xv tri3

W poprzednich edycjach raz zwyciężał Robert. Trzykrotnie licząc ten start wygrywał Bartosz. Do tego 3 zwycięstwa drużynowe! Tak, tak Zimowy Triathlon zdecydowanie zdominowany przez Banachbrothers. Dodatkowo debiut Hotel Cztery Brzozy Team wypadł wzorowo. Zwycięstwo drużynowe, złoto Open i w Kategori dla Bartosza Banacha. Moje 4 Open do kolekcji ibrązowy krążek w kategorii wiekowej! „Lawina ruszyła „ kto ją zatrzyma ?

wyniki indywidualne z poprzednich lat

 2010 Mróz ActiveJET

1. B.Banach 55:35, 2. R.Banach 56:37, 3. K.Grycman 59:37, 4. M.Luft 59:93, 5. M.Podlaski 1:00:17

2011 Mróz Active JET

1. R.Banach 43:23, 2. M.Podlaski 44:01, 3. B.Banach 44:03, 4. M.Luft 47:31, 5. W.Łachut 47:48

2012 NEPTUN GDAŃSK

1. B.Banach 37:55, 2. A.Korc 37:57, 3. M.Podlaski 37:57, 4. R.Banach 38:17, 5. K.Brzuzek 38:24

2014 Hotel Cztery Brzozy Team Apteka Gemini. pl

1. B.Banach 49:24, 2. P.Kielbisz 49:52, 3. M.Stram 50:35, 4. M.Zdanowicz  50:46, 5. K.Michalski 51:00

Tekst: Bros Mateusz Zdanowicz

Zdjęcia: Joanna Skutkiewicz