Trening siłowy powtórzeniowy (omówienie jutrzejszych zajęć)

 

 

Powoli trzeba zacząć bezpośrednie przygotowanie do sezonu. Luźne treningi zostaną zastąpione ukierunkowanymi jednostkami, aczkolwiek w każdej z nich trzeba zachowac ciut zabawy i trochę dystansu, nie przesadzać z intensywnością.

 

Zaczniemy od treningu powtórzeniowego siłowego. Głównym jego przesłaniem jest nauka metody treningowej, która ma być podstawą do dalszej pracy siłowej gdzie włączy się wyższą intensywność i większe obciążenie. Poczatkowym zadaniem jest przejechanie równo wszystkich zaplanowanych podjazdów. Każdy powinien dostosowac tempo do swojej aktualnej formy i pokonać wszystkie podjazdy w tym samym czasie. Zjazda jest formą zabawy i nauki techniki, jest tez fazą odpoczynku. Odpoczynek powienien być taki w którym tętno spadnie do niskiech wartości mniejszych niż 120 HR dla wysokoobrotowców i niżej niż 100 HR dla dieseli.

 

9.00 start grupy początkującej

10:10 start grupy zaawansowanej

WAŻNE: żeby grupy sobie nie przeszkadzały. Lepiej jest zrobić dłuższą rozgrzewkę i rozjazd, indywidualnie, niż na siłę tłuc dwa treningi pod rząd. To ma być konkretna robota,  odpowiedni wypoczynek, sprawdzenie swoich możliwości, wyciągnięcie wniosków, i przejście do kolejnej lekcji.

 

Rozgrzewka to dojazd do podjazdów

 

grupa początkująca zaplanowany podjazd ul.Góralska, długość podjazdu 550, 34 m przewyższenia

 

podjazd goralska

 

 

grupa zaawansowana zaplanowany podjazd ul. Rakoczego, długość 600 metrów, 38 metrów przewyższenia

 

 

podjazd Rakoczego

 

 

– podjazd pokonuj na intensywności – 10 hr od średniego tętna z zawodów w których brałeś udział w ostatnich zawodach (może być średnie z kilku startów), lub -20/30 HR od tętna MAX, -10 od progu AT

– wskazaną intensywność łapiemy po 30-50 sekundach od rozpoczecia podjazdu.

– kadencja na podjeździe 75-85 rpm

– każdy podjazd rozpoczynij z tętna poniżej 120 hr.

– mierzymy czas każdego podjazdu

 

trening będzie prowadził Tomasz Szczęsny

po treningu zapraszam do omówienia i zadawania pytań.

ze względu na trudne warunki trasy mogą ulec zmianie.

Zachowaj ostrożność, trasy miejscami są oblodzone.