Taki mamy klimat, że czasami warunki na realizację zadań treningowych są naprawdę trudne. Kolarz, sportowiec powinien być elastyczny i mieć przygotowanych kilka różnych opcji treningowych.
Proszę tylko nie nadużywać tej najlepszej czyli dnia wolnego. Z tego koła ratunkowego można korzystać a czasami nawet trzeba. Trening ma być przecież fajną przygodą a nie realizacją zadań na siłę.

Akurat w Trójmieście mamy dość nietypową sytuację chociaż już kilka razy się z takimi spotkałem. Napadało śniegu, przyszła odwilż. Wszystko nie stopniało. Przyszło ponowne ochłodzenie i takim o to sposobem mamy w lesie lodowisko, które raczej szybko nie zniknie. Zawsze w takich sytuacjach przerzucałem się na szosę tym bardziej, że jest teraz najlepszy czas, żeby aktywować specjalistyczne treningi przygotowujące do sezonu startowego. Szosa jest fajna, ale teraz jest wyjątkowo zimno a ma przyjść jeszcze większe ochłodzenie, dlatego w taki wypadku trening na szosie przyjemnością nie jest, nawet jak drogi są czarne. No i nie mamy lasu i nie mamy szosy. Trzeba wyjechać w ciepłe kraje 😉

Pozostaje jeszcze trenażer. Jest on dobrą opcję w dzień powszedni, ale kiedy przychodzi weekend ciężko wytrzymać i kisić się w domu. Co w takim przypadku robić? Trzeba spuścić z tonu, trochę ochłodzić ambicję. Przejść do treningów, które będą formę podtrzymywały w oczekiwaniu na sprzyjające warunki. Nic się nie stanie jeżeli ukierunkowane przygotowania przesuniemy o kilka/naście dni. Kręcić trzeba, żeby podtrzymać to co zostało do tej pory przygotowane

Na jutro zaplanowałem właśnie taki trening podtrzymujący formę. Jest to jazda w sprzyjającej intensywności z kilkoma akcentami żeby pobudzić serce i przygotować na mocniejsze obciążenie. Trening, technika zjazdów, jest zbyt niebezpieczny. Są oczywiście fajne fragmenty w lesie o całkiem dobrej przyczepności gdzie lodu nie ma, ale dojechać tam w dużej grupie będzie ciężko i niebezpiecznie.

Zapraszam na jutrzejszą jazdę…
Trening na dużej rundzie. Niższe tempo dla początkujących, wyższe dla zaawansowanych + kilka technicznych przejazdów.
9.00 trening dla początkujących
10:10 dla zaawansowanych
start ul.Abrahama Gdańsk
Aktywuj Się W Gdańsku