Trening na kredycie

Kolarz korzysta z dwóch systemów energetycznych, tak w skrócie. Jeden tlenowy a drugi beztlenowy.

Ten pierwszy można podzielić jeszcze na taki w którym

1a. inwestujemy własną gotówkę (spalamy tłuszcze i węgle, kupujemi i sprzedajemy z niewielkim zyskiem, przy umiarkowanej prodkcji kwasu mlekowego, przy niewielkich kosztach)

1b. przy wyższych obrotach musimy posilić się kredytem. (spalamy tłuszcze i węgle, więcej kupujemy i więcej sprzedajemy mamy większy zysk. Produkcja kwasu mlekowego jest większa, koszty są wyższe i potrafimy je spłacić lub NIE !!!)

Drugi 2. beztlenowy, to już agresywna polityka, gdzie trzeba sporządzić porządną kalkulację, inwestować i brać kredyty, ale tylko takie, które potrafimy spłacić. Każdy z nich to równanie w którym zawodnik oczekuje zysków w postaci lepszej “formy”!

20141228 111936

Działanie zawodnika można porównać do przedsiębiorcy, który prowadzi własną firmę. Myśląc o biznesie trzeba zdobyć kapitał, czyli przeprowadzić treningi 1a. Niewiele one kosztują i niewiele dają zysku. Niestety trzeba tą lekcję przejść, popracować, odłożyć kasę, zbudować formę. W całym biznes planie trening 1a zajmuje najwięcej czasu. Jak już zdobędziemy trochę kapitału możemy rozkręcać firmę. Na razie poruszamy się w obszarze 1a już trochę bardziej śmiało. Więcej inwestujemy i mamy większe zyski. Wkraczanie w treningi 1b w których trzeba zaciągać kredyt jest ryzykowne ale trzeba spróbować bo bez tego nie można myśleć o rozwoju firmy.

20141228 111944

Naszym kredytem jest powstający w mięśniach kwas mlekowy. Jeżeli przesadzimy z treningami to tak jakbyśmy zaciągnęli kredyt, który nie możemy spłacić, dojdziemy do bankruta, przetrenowania. Początkowo lepiej zaciągnąć niewielki kredyt, skorzystać z funduszy europejskich lub innych niskooprocentowanych pożyczek. Wracamy do naszej firmy i cały czas mielimy kasę dla większego zysku. Firma rośnie, rozwija się, ma większe możliwości kredytowe, ma większy kapitał. Uzyskuje swobodę. To czas w którym należy trochę bardziej porozpychać się łokciami, prowadzić agresywną politykę, przejąć kontrolę, zacząć wyznaczać standardy na rynku, zostać Mistrzem Polski.

 

Robert Banach