Niedzielny trening ZJAZDY

Zgodnie z planem przechodzimy w niedzielę do trening powtórzeniowy z elementami technicznymi a tematem przewodnim będą zjazdy.

 

zdjecie3

Rozpoczniemy od podstaw a są nimi: odpowiednia pozycja na rowerze– atakująca, opuszczenie niżej środka ciężkości, używanie dwóch hamulców oraz balans ciałem. Osoby znające temat będą mogły powtórzyć i doskonalić to co się wcześniej nauczyli.

Dobre pokonanie zjazdu to przede wszystkim dopasowanie prędkości do warunków, sprzętu oraz własnych  umiejętności aby ten zjazd pokonać w jaki najkrótszym dla siebie czasie. Żeby powiedzieć, że się umie pokonać jakiś zjazd trzeba to zrobić przynajmniej 10 razy tak samo. Zjazdów przygotowałem kilka o różnym poziomie trudności. Zaczynamy od łatwych kończymy na trudnych i wymagających.

 

IMG 4753

Żeby zjechać trzeba podjechać. Będą i podjazdy ale zalecam pokonywanie ich na luzie, ekonomicznie. Główny nacisk kładziemy na zjazdy. Te każdy powinien pokonywać z pełnym zaangażowaniem. Jeżeli nauczysz się zjeżdżać szybko i pewnie będziesz potrafił tak samo zjechać w warunkach wyścigowych. Nie sztuka jest zjechać raz „na pałe” sztuką jest pokonanie zjazdu możliwie szybko i pewnie na zawodach kiedy dochodzi spore zmęczenie. Metoda powtórzeniowa jest najlepszym sposobem, żeby nabrać pewności i utrwalić poprawne zachowanie.

sebastian

Reszta na zajęciach, do zobaczenia.

9.00 Grupa początkująca

10:10 Grupa zaawansowana