Czego (nie) można zrobić z gumy.

Zużywająca się części rowerowe wśród wielu użytkowników jednośladów znajdują swoje nowe przeznaczenie. Ba! Stare części rowerowe są używane przez artystów do ciekawych form wyrażania swojej twórczości lub produkcji codziennych, niecodziennych rzeczy użytkowych.

To drugie jest piękne i można się tym zachwycać oraz podziwiać. Niekoniecznie jest tak w pierwszym przypadku. W niektórych sytuacjach zużyte rzeczy wtórnie montowane na rower szpecą go okrutnie. Mam na myśli dziurawe dętki i zdarte opony. W ogóle to nie wiem kto wpadł na ten pomysł pierwszy, ale zużyta opona na tylnych widełkach ramy i kawałek dętki na amortyzatorze każdy z Was widział, więc te rzeczy się przyjęły. Wyglądają niczym skalp, trofeum, totem, puchar, medal ale mili kochani, te ruskie metody są fatalne z wyglądu. Ukraiński ramo protektor i rosyjski błoto łap to patenty 100% “Ruska”, bez urazy. A my Polacy to tak albo czerpiemy coś za wschodniej granicy albo podpatrujemy coś z zachodu, taki miszmasz. Myślę, że jak już coś podpatrywać lub naśladować to te rzeczy i czynności, które są ładne, estetyczne oraz funkcjonalne.

rosyjskiblotolap

Tak właśnie jest w przypadku osłony ramy pod łańcuch marki www.bike-protection.pl oraz błotnika przedniego www.marshguard.pl. Obydwie konstrukcje są estetyczne i funkcjonalne. Nie szpecą roweru, nie są jak bombki na choince. Dyskretnie zaczepiona na swoim miejscu spełniają swoją funkcję.

bikeprotection

bikeprotection1

Osłona bike protection jest dość gruba, świetnie tłumi uderzenia łańcucha i zabezpiecza ramę. Nakleja się ją bardzo łatwo. Jedynym warunkiem jest dobrze wyczyszczone miejsce klejenia. Instrukcja w łatwy i przejrzysty sposób Wam to przedstawi. Naklejka jest laminatem, który idealnie dopasowuje się do kształtu ramy a swoją moc klejenia uzyskuje po 24 godzinach. Ważne jest aby w tym czasie rower stał w temperaturze pokojowej. Proces laminacji zachodzi wtedy poprawnie.

marshguard

marshguard1

Drugim przykładem fajnego gadżetu, który na pewno przyda się na pierwsze błotniste zawody jest błotnik montowany na przedni widelec. Dzięki tak małej części bród z przedniego koła nie chlapie nam na twarz a przede wszystkim na okulary i cały czas bezpiecznie możemy się poruszać w ciężkich warunkach pogodowych na zawodach lub treningach. Błotnik jest elastyczny i pasuje na każdy rodzaj widelca. Wymieniona przedmioty są fajnym dodatkiem, który ładnie wygląda i spełnia w 100 % swoją funkcję. Na rynku są bez problemu dostępne, dlatego niekoniecznie dobrze jest sięgać po “ruskie” metody ;-).

Robert Banach

bikeprotection2

marshguard2