Karbonowe Retro

Karbonowe Retro, tak bym zatytułował nowy trend, który pojawią się na rynku rowerowym. Mowa tutaj o modzie rowerowej, która bezpośrednio nawiązuje do lat 90 tych, kiedy królowały “oczojebne” kolory.

Przepraszam, za określenie, ale takie przymiotnik idealnie pasuje do określenia koloru o który mi chodzi. Całość w czarnym macie, zostaje pomału uzupełniona żywymi kolorami. Biało-czarne to klasyka zdominowana w ostatnich latach. Jeszcze w 2013 roku będzie to dominujący styl, ale już dużo użytkowników rowerów, zawodników ze ścisłej czołówki, przełamuje go żarowiastymi dodatkami.

Właśnie wróciłem z Demo Day Dobre Sklepy Rowerowe przygotowane przez firmę Velo z Gliwic. Nowa kolekcja ich produktów robi wrażenie. Jest bardzo dużo ciekawych rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Producenci łączą różne style, nowoczesne materiały i krój dodając szczegóły z lat 80 tych i 90 tych, bawią się kolorem, ale oprócz tego większość przygotowała ciekawe produkty o wysokim stopniu zaawansowania technicznego. Moją prezentację rozpoczynam kolekcją butów SIDI z modelem, który kolorystycznie mi się najbardziej podobał (czarny z żółtym jaskrawym kolorem)i takie połączenia czarno- żarowiastego jest dostępne w wyższych modelach, które zasilą bogatą ofertę Velo na początku przyszłego roku. Już teraz można je zamawiać.

Nowa szata kolorystyczna  całej kolekcji butów SIDI. Czarny z żółtym jaskrawym. Takie połączenie dostępne jest w większości  nowych butów na 2013 rok. Na zdjęciu model MTB DURAN za 549 PLN.

SIDI1

Nowy but, nowa technologia, nowa PODESZWA! Bardzo fajny i precyzyjny system wiązania buta z mikroregulacją za pomocą dwóch przycisków. W końcu Włosi mnie wysłuchali i wprowadzili do swojego nowego buta MTB (DRACO CARBON SRS Vernice) z pełną karbonową podeszwę.

podeszwaNOWA           podeszwaStara

Po lewej stronie nowa podeszwa, w pełni karbonowa, model DRACO. Po prawej model oczko niżej, DRAGON 3 CARBON VERNICE. W tym bucie jest tylko wkładka karbonowa, która nie usztywnia znacząco buta.

EGRO3SP  ERGO3SP

 Model SIDI ERGO 3 Carbon SP to but specjalnie przygotowany do montażu pedałów SPEEDPLAY !

SIDIGORETEX 

Coś na nadchodzącą zimę. Ocieplane, wysokie buty z membraną GORETEX. MTB DIABLO GORE za 999 PLN.

ochraniacz

Jeżeli ktoś woli zastosować ochraniacz to ACCENT przygotował bogatą ofertę stroi rowerowych z  ochraniaczem na buty WINDSTAR widocznym na zdjęciu za 79,90 PLN . Marka Accent oferuje swoje produkty w przystępnej cenie a dobrej jakości.

potowka

W ofercie ACCENT znalazłem bieliznę, która idealnie nadaje się na zimową pogodę. Podkoszulek TRENTO z długim rękawem wyposażony jest z przodu w wkładkę WIND TEX chroniącą przed zimnym wiatrem. Kosztuje 149 PLN. Ten produkt był już w kolekcji poprzedniego roku. W nowościach przygotowanych na 2013 mamy Ultralekką bieliznę z długim rękawkiem 94,90 PLN jak i wersję bez rękawków 59,90 PLN, ale to już na cieplejsze dni.

SIDIT3Air 

Powracamy do butów. Sidi nie zapomina o triathlonistach. model 2013 T3 Air Carbone, ma oldschoolowy wygląd poprzez wprowadzenie takiego pokrycia jak wyżej. Wentylowana sztuczna skóra na pewno będzie błogosławieństwem podczas upałów.

CondorAIR dziurkowaneSIDI

Jak już jesteśmy przy RETRO stylu. To ciekawą ofertą będzie KLASYK  wśród siodełek, CONCOR supercorsa ze stajni San MARCO lub inny z zasłużonych model ROLLS. Obydwa modele z dziurkowaną skórą tym razem naturalną. Do zestawu koniecznie TAKIE SIDI też dziurkowane. Klasyk pełną gębą !

equinox

Firma Velo będzie dystrybutorem marki EQUINOX i przygotowała bogatą gamę wysokiej jakości kół karbonowych dla rowerów przełajowych, szosowych, czasowych, triathlonowych i górskich. Ceny są wysokie tak jak jakość produktu.

APEX

Accent to marka tanich produktów. Tanich to nie znaczy kiepskich co udowadnia ta rama szosowa APEX. Sportowa geometria i ciekawy profil rurek w połączeniu z niską wagą 1520 gramów może stanowić ciekawą bazę do budowy własnego roweru.Model APEX na 2013 rok kosztuje Tylko 649 PLN

RANGER

Kolejną ciekawą ramą jest model RANGER. 1940 gramów za 449 PLN. To bez wątpienia dobry szkielet dla roweru o sportowym charakterze. Ciekawa kolorystyka i bardzo dobrej jakości lakiety użyte do malowania.

DARTMOORpiasta

Nowością u DARTMOORA jest piasta REVOLT PRO. Oprócz niskiej wagi 289 gramów (135x12mm) w środku ukrywa 6 podwójnych zapadek, które tworzą 30 punktów zaczepu. Co to znaczy? Piasta błyskawicznie reaguje na  „manetkę gazu”. Cena na odpowiednim poziomie 549 PLN.

MET  MET2

MET1

Ciekawą konstrukcję przedstawił MET. Najwyższy model, Sine Thesis, ma najlepszy współczynnik chłodzenia. Nawet paski mają „klimatyzację”. Co mi się podobało? To żelowe wkładki, super sprawa, świetne zastępienie tradycyjnych z gąbki

REVOLT

I o to Flagowy model Authora, REVOLT na kołach ….26 cali. Bardzo mi się podobały ostre kształty ramy. Górna rura płaska. Najnowsza technologia i podobno jakiś super hiper Carbon użyty do budowy tej ramy. Wszystko w ładnych kolorach.

kryptonite

Takie rowery i sprzęt wymaga specjalnej ochrony. Kryptonite, model NEW YORK LEGEND CHAIN. Zestaw o najwyższym poziomie bezpieczeństwa robi wrażenie. To jest monstrum, na sam widok można się przestraszyć albo odstraszyć złodzieja. Niestey nie mogę sobie wyobrazić jak z takim zabezpieczeniem można poruszać się po mieście, czy potrzebna jest przyczepka rowerowa? 😉

 

ROBERT BANACH