Błotnik obowiązkowym wyposażeniem kolarza jest.

Nowy rok, styczeń, ostatnia szansa na rozpoczęcie treningów przygotowujących do sezonu startowego oraz dobry okres na szlifowanie formy wypracowanej jesienią.

W tym okresie szczególnie, ale w treningu zawsze, ważna jest systematyka! Forma się rozwija jeżeli wykona się przynajmniej 5 jednostek treningowych o określonej pracy w krótkich odstępach czasu pomiędzy sobą, nie za długich i nie za krótkich. Nie można powiedzieć, dziś nie idę na trening, ponieważ jest zła pogoda. Impuls treningowy trzeba zapodać. To tak krótko, na temat treningu. Narzędzia pracy zawsze muszą być gotowe, najlepiej wyposażone w błotniki. Na temat korzyści z posiadania dobrych błotników nie ma się co rozpisywać, każdy o tym wie. Nie każdy wie, że pełne błotniki można zamontować do KAŻDEGO roweru. Na rynku istnieje dużo ciekawych propozycji. Są świetne błotniki do szosy. Do roweru MTB, szczególnie 29era jest trochę mniej propozycji ale ja znalazłem proste rozwiązania, które przedstawiam Wam poniżej.

blotnik_2

Ekspresowy montaż, dobra ochrona. Pasuje do wszystkich modeli wysokiej klasy rowerów szosowych i nie tylko.

blotnik_3

Werska błotników SKS do nowoczesnych rowerów szosowych z niewielkim prześwitem pomiędzy oponą a ramą. Prezentowaną wersję bardzo łatwo się montuje i demontuje. W sam raz dla osób które planują jeden lub dwa wyjazdy na zgrupowanie zagraniczne.

blotniki_4

Wersja LONG exclusive. Na treningach grupowych trwa bitwa o to, kto będzie jechał za tym zawodnikiem na kole. Najlepsza miejscówka w Peletonie!

blotniki_5

Sprytnie rozwiązanie montażu błotnika. Minimaistyczny stelaż.

blotniki_6

Rasowa ZIMÓWKA na ramie Accent PEAK. Świetna propozycja dla zawodników, którzy nie chcą niszczyć swojego roweru startowego w zimę. Do budowy posłużyły błotniki, które przeznaczone są do kół 26″. Bardzo dobrze pasują dla większego brata.

blotniki_7

Montaż przedniego błotnika do widelca 29er bez. korona widelca nie jest wyposażona we wkręty. W błotniku zostały nawiercone 4 dziury, przez które przewlokłem 2 zaciski plastikowe i połączyłem konstrukcję.

blotniki_8

Montaż tylnego stelaża w ramie 29er Accent Peak. Gumowa podkładka i zacisk plastikowy. Mocne i stabilne połączenie

blotniki_9

Montaż stelaża do widelca 29er z hamulcem tarczowym. Gumowa podkładka i pasek samozaciskowy. Stalowy stelaż trzeba było przyciąć.

Tak przygotowanymi rowerami można realizować zadania treningowe a pogoda która nas rozpieszczała do tej pory na pewno się zmieni, więc lepiej przygotować się zawczasu.

Robert Banach