Na drugiej edycji Garmin MTB series  w Kolbudach będzie czekała na nas słoneczna ale mroźna pogoda. Temperatura w czasie wyścigu będzie oscylowała pomiędzy 5 a 8 stopni Celsjusza. Odczuwalna, ze względu na wiatr, będzie nieco niższa na poziomie 2-4 stopni Celsjusza. Podaje kilka rozwiązań. Najważniejsze zadania dla wszystkich  to nie wychłodzić się przed startem bo wtedy, gubi się „czucie” i łatwo popełnić błąd ubierając się w niezbyt odpowiedni trykot.  Tak, rozgrzewka i przygotowanie przed startem będzie miało ogromny wpływ na przebieg rywalizacji.

 

Pierwszy typ to Aleksander Czerstwy

  • Jest to zawodnik doświadczony, który dobrze się rozgrzał i uniknął wychłodzenia. Hematokryt i hemoglobina pod kreską, serce jak dzwon. Na śniadanie seta a na kolację główka czosnku. Taki kolarza chce walczyć o jak najwyższe lokaty i przygotowany jest na wymianę ciosów  od pierwszych metrów wyścigu. Wszystko na 110%. Krótkie letnie spodenki, krótka potówka, koszulka, letnie rękawki i lekki bezrękawnik. Znakiem rozpoznawczym są stare skarpety naciągnięte na buty które pełnią rolę dodatkowego izolatora- to działa. Obowiązkowo rozgrzewająca maść w porządnej dawce. Strój raczej dla ścigantów na krótkim dystansie.

 

 

 

 

Kolejnym typem jest  Lars Van Gwinten

  • Jest to zawodnik, który poważnie podchodzi do startu. Jest mocny i chce walczyć o wysokie miejsca. Zimny wiatr to dla niego chleb powszedni. Przeprowadził dobrą rozgrzewkę i jest pełen energii. Potówka z membraną Gore, krótka koszulka letnia, rękawki. Cieplejsze rękawiczki, krótkie letnie spodenki i nakolanniki. Na butach ocieplacze na palce. Pod kaskiem ażurowa czapeczka trzymająca dobrze ciepło. Jednym słowem ogień i dobra wentylacja. Dla najmocniejszych na długim dystansie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzeci typ to Władysław Mocny 

  • Lider, poker face. Dba o dobre samopoczucie i jest w pełnej gotowości do jazdy na pełnych obrotach. Potówka z membranę, lekka bluza jesienna. Długie cieplejsze nogawki. Ciepłe rękawiczki. Nakładka na kask aero i pełne ochraniacza aero. Przeprowadzona dobrze rozgrzewka i pełna gotowość startowa. Trykot odpowiedni dla długiego i krótkiego dystansu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatni Typ to Mariano Italiano

  • Mariano nie lubi zimna. Źle  wykonał rozgrzewkę , zmarzł przed startem. Zimowa bluza, długie ocieplane getry, ciepła czapeczka pod kaskiem, buff i ochraniacze na butach. Ciepłe rękawiczki. Jest cieplutko, jest fajnie. Niech inni naginają. Mariano swoim tempem leci do mety na luźnej nodze.